Gimtadienis.info

Daugybė idėjų

PIRMASIS VAIKO GIMTADIENIS

First birthday of Jasiu!

Pagaliau! Artėja pirmasis Jūsų brangenybės gimtadienis! Ką pakviesti? Ką veikti? Ką skanaus pagaminti? Kur? Kas? Kaip?.. – daugybė klausimų, kuriems skubiai reikia atsakymų, nes gimtadienis jau „ant nosies“, o ruoštis net nepradėta...

 

Ar būtina švęsti pirmąjį gimtadienį? Be abejonės - Taip! Juk tai pirmasis! Kaip pirmoji šypsena, pirmasis dantukas, pirmasis žodis, pirmieji žingsneliai..., tik dar svarbiau:)

First Birthday.

Pirmasis vaiko gimtadienis – tai daugiausiai šventė tėveliams, seneliams, vyresniems draugams. Nors vaikas dar labai mažas: vos vaikšto, nieko rimto negali pasakyti, dar nežaidžia su kitais vaikais grupinių žaidimų, bijosi nepažįstamų žmonių ir vietų, greitai pavargsta, ir greičiausiai nieko apie šventę neprisimins, bet vaikas bus laimingas gavęs daug dėmesio, šilumos ir meilės, matydamas besišypsančius artimuosius. Be to, jam paaugus, apie pirmąją gražią šventę primins nuotraukos su jam artimiausiais ir mylimiausiais žmonėmis, mielos dovanėlės, kurias jam išsaugos tėveliai...Juk viskas, kas daroma su meile ir rūpesčiu, kam skiriame savo brangų laiką, sugrįžta atgal su dideliu meilės, brangių šypsenų ir šiltų apkabinimų kaupu! To ir linkime, organizuojant pirmąjį savo vaikučio gimtadienį.

 

Toliau pateikiame informaciją ir patarimus, kaip suplanuoti ir suorganizuoti įdomų ir gražų pirmąjį savo vaiko gimtadienį.

Emma's lion

Pirmojo vaiko gimtadienio planas

 1. Ką pakviesti į pirmąjį gimtadienį? (Svečių sąrašas)
 2. Gimtadienio pakvietimai
 3. Gimtadienio biudžetas
 4. Gimtadienio laikas ir trukmė
 5. Gimtadienio tema/idėja
 6. Gimtadienio vieta
 7. Gimtadienio pramogos
 8. Gimtadienio dekoracijos
 9. Gimtadienio vaišės
 10. Gimtadienio dovanos
 11. Gimtadienio sveikinimai
 12. Gimtadienio įamžinimas

 

Giant Cupcake

 

1. Ką pakviesti į pirmąjį gimtadienį? (Svečių sąrašas)

Kadangi vaikas dar mažas ir nepripratęs prie didelių žmonių susibūrimų, nepažįstamų žmonių, kad gimtadienis dar neprasidėjęs nesibaigtų pavargusio vaiko klyksmu, rekomenduojama kviesti labai nedaug žmonių tik pačius artimiausiussenelius, artimus šeimos draugus, kuriuos vaikas yra matęs ir pažįsta. Ir tik nesijauskite kalti nepakvietę visų savo draugų, tolimų giminaičių, pažįstamų, Facebook draugų, kaimynų, su kuriais vedžiojate šunis, ir pan., nes tikslas nėra įtikti visiems, o šios šventės tikslas yra suteikti džiaugsmo savo atžalėlei.

 

Kad ir kiek svečių pasikviesite, nepamirškite svarbiausio – vaikui reikės maksimalaus Jūsų dėmesio. Tad jei prikviesite daug žmonių, reikės pasirūpinti tų žmonių užėmimu, o ką tuo metu veiks vaikas – sėdės vienišas kamputyje? Kam tiek streso, vardan ko? Na, nebent Jūsų mažylis yra tikra kompanijos siela, dievinantis didelius žmonių susibūrimus.

One Year Old & One Year Older

 

2. Gimtadienio pakvietimai

Kviesdami svečius, galite įteikti linksmus gimtadienio pakvietimus, atitinkančius sugalvotą gimtadienio tematiką, kuriuose būtų užrašyta šventės proga (Vaiko vardas, pirmasis gimtadienis), gimtadienio laikas, vieta, kontaktai, gimtadienio tema, svečių aprangos kodas, prašymas pranešti apie dalyvavimą ir pan.

 

Originalu gimtadienio pakvietimą papuošti linksma mažylio nuotrauka, kuri galėtų būti susijusi su gimtadienio tema (pvz.: mažylis aprengtas lakūno uniforma arba maudosi vonelėje ir t.t.). Taip pat galima pakvietimą atspausdinti kaip laikraštuką su antrašte „Dėmesio! Pirmasis gimtadienis!” Pakvietimas taip pat gali būti „užantspauduotas“ mažylio rankytės ar/ir pėdutės atspaudu, vaiko „piešiniu“. Galite pakvietimą papuošti kaspinėliais, blizgučiais, lipdukais, sulankstyti iš spalvoto popieriaus kaip lėktuvėlį ar kt. origami, įdėti į voką drauge su mini dovanėle - saldainėliu, pakvietimą parašyti eiliuotai ir t.t.

Untitled

 

3. Gimtadienio biudžetas

Nors ne piniguose laimė, bet jų kiekyje, visgi šiuo atveju, nepersistenkite išleisdami pirmajam gimtadieniui daugybę pinigų, nes vaikui tai nėra svarbiausia. Iš anksto nutarkite, kokią sumą norėsite išleisti gimtadieniui ir jos laikykitės, nes to nepadarius iš anksto, finansines vadžias paleisti labai lengva...

 

Atkreipkite dėmesį į tuos punktus, kurie gali pareikalauti iš Jūsų daugiausiai pinigų:

Alexandra_first_birthday_02

 

Visuose šiuose punktuose galima sutaupyti – tik reikės daugiau fantazijos ir kūrybingumo, apriboti didelius užmojus, mąstyti kukliau ir daugiau padirbėti, skirti laiko patiems nei pirkti „gatavus“ dalykus ir samdyti paslaugas.

 

Jei pas Jus namie mažai vietos, neturite savo kiemo, o nuomotis patalpas brangu, galbūt galima šventę padaryti parke ant pievutės, prie upės, prie ežero, miške, prie jūros ir pan. Vietoj samdytų personažų, persirenkite personažais patys (tik kad vaikas Jūsų nepažintų!), pakvieskite linksmai apsirengti svečius, paruoškite žaidimų. Dekoracijas galima pagaminti iš spalvoto popieriaus, laikraščių, medžiagų atraižų ir pan. Vaišes be abejo galite ruošti patys, o ne prabangiai vakarieniauti restorane. Jei tai vasara – kodėl gi netiks sumuštiniai, kepti ant laužo šašlykai su gira? Dovanomis per daug nesirūpinkite, savo vaikui dovanojate tai, kas geriausia – dėmesį, laiką, jam reikalingus daiktus, o gimtadieniui dovanų atneš svečiai:) Gimtadienio įamžinimui nebūtina samdyti brangių fotografų, fotografuoti galite patys, o po to pasidalinti nuotraukomis su kitais.

First Birthday Cake

 

4. Gimtadienio laikas ir trukmė

Geriausias laikas pirmajam vaiko gimtadieniui – ankstyva popietė, iš karto po popiečio miegelio, kai vaikas pailsėjęs ir geros nuotaikos. Kviesdami svečius, kurie turi mažų vaikų, pasiteiraukite apie jų vaikų miegelius, kad kai prasidės šventė, nebūtų atėjęs laikas migdyti vaikus ar vaikai nebūtų pernelyg pavargę.

 

Pirmasis gimtadienis neturėtų trukti ilgiau nei 1 – 1,5 val. Maži vaikai greitai pavargsta. O ir šventė – geriau trumpa, bet maloniai įsimintina. Nebent turėsite galimybę vaikutį pamigdyti, nepaliekant svečių vienų.

 

Daugiau susijusių temų:

Daugiau idėjų pirmajam gimtadieniui

Ką padovanoti 1-ojo gimtadienio proga?

Linksmos pramogos vaikams