Gimtadienis.info

Daugybė idėjų

GEGUŽĖS 1 D.

 

 

Mark W. Clark (1896 m. gegužės 1 d. – 1984 m. balandžio 17 d.) – amerikiečių generolas Antrajame pasauliniame kare ir Korėjos kare. Vadovavo V armijai užimant Romą 1944 m. Jauniausias amerikietis, tapęs generolu. Apdovanotas daugybe medalių ir vienu aukščiausių valstybinių apdovanojimų.

 

Glenn Ford (1916 m. gegužės 1 d. – 2006 m. rugpjūčio 30 d.) – kanadiečių kilmės JAV aktorius, kurio kino karjera truko daugiau nei 50 metų. Gavęs daugybę kino apdovanojimų, įskaitant Auksinį Gaublį, taip pat jis turi žvaigždę Holivudo Šlovės alėjoje. Vaidino filmuose: „Supermenas“, „Naktis Manhetene“ ir kt.

 

Ray Parker Jr. (gimė 1954 m. gegužės 1 d.) – amerikiečių gitaristas, dainų kūrėjas, labiausiai žinomas kaip pagrindinės filmo „Vaiduoklių medžiotojai“ dainos autorius. Yra gavęs žvaigždę Holivudo šlovės alėjoje už indėlį muzikai.

 

 

 

 

Eva Lund (gimė 1971 m. gegužės 1 d.) – švedų sportininkė, kerlingo (žaidimas ant ledo) atstovė, laimėjusi du olimpinius aukso medalius, du pasaulio čempionato aukso medalius, daugkartinė Europos čempionė.

 

Julie Benz (gimė 1972 m. gegužės 1 d.) -  amerikiečių aktorė. Jos filmai „Vampyrų žudikė“, „Angelas“, „Deksteris“ ir kt. Jos citatos: „Tu turi tikrai sunkiai dirbti, aukoti save ir būti darbštus, jei nori pasiekti sėkmę“, „Gyvenimo prasmė, mano nuomone, yra meilė“, „Mums pirmiausia yra mūsų santuoka, o visa kita yra antroje vietoje“.

 

Vaclovas Bielskis (1870 m. gegužės 1 d. – 1936 m. rugsėjo 9 d.) – lietuvių knygnešys, žurnalistas, visuomenės veikėjas.

 

Karolis Garuckas (1908 m. gegužės 1 d. – 1979 m. balandžio 6 d.) – lietuvių kunigas, skatino blaivybę, kovojo už žmogaus ir Bažnyčios teises rusų okupacijos metais.

 

Mindaugas Panka (gimė 1984 m. gegužės 1 d.) – lietuvių futbolininkas, vienas stipriausių žaidėjų.

 

 

GEGUŽĖS 2 D.

 

Alessandro  Scarlatti (1660 m. gegužės 2 d. – 1725 m. spalio 22 d.) – italų kilmės baroko kompozitorius, žymus savo operomis ir kantatomis. Laikomas Neapolio operos mokyklos pradininku.

 

 

 

Jekaterina II (1729 m. gegužės 2 d. – 1796 m. lapkričio 17 d.) – Rusijos imperatorė, ilgiausiai Rusiją valdžiusi moteris (34 metus). Jos valdymo laikotarpis vadinamas Rusijos aukso amžiumi, Rusija tuo metu tapo viena galingiausių valstybių Europoje, buvo modernizuotas jos valdymas (vakarietiška kryptimi). Jos citatos: „Būk drąsus, nes drąsi siela gali pataisyti net ir katastrofišką situaciją“, „Valdžia be tautos pasitikėjimo yra niekas“, „Kuo daugiau žmogus žino, tuo daugiau jis atleidžia“.

Manfred von Richthofen (1892 m. gegužės 2 d. – 1918 m. balandžio 21 d.) – vokiečių karo lakūnas, žinomas kaip „Raudonasis Baronas“, pasižymėjęs I pasauliniame kare 80 sėkmingų oro atakų. Laikomas nacionaliniu herojumi Vokietijoje, apdovanotas daugybe medalių, bene žymiausias visų laikų karo pilotas. Jo asmenybė yra tapusi knygų ir filmų kūrėjų objektu.

Benjamin Spock (1903 m. gegužės 2 d. – 1998 m. kovo 15 d.) – amerikiečių pediatras, parašęs knygą apie kūdikių ir vaikų priežiūrą, tapusią visų laikų bestseleriu („Vaikas ir jo priežiūra“). Tai antra pasaulyje geriausiai parduodama knyga po Biblijos. Knygos pagrindinė mintis mamos: „Pasitikėk savimi. Tu žinai daugiau nei manai“. Jo citata: „Šiais laikais labai mažai vaikų yra auklėjami tikėti, kad jų esminis tikslas yra tarnauti savo šeimai, savo šaliai, Dievui“.

Bianca Jagger (gimė 1945 m. gegužės 2 d.) – iš Nikaragvos kilusi britų žmogaus teisių gynėja, Europos Tarybos geros valios ambasadorė, aktyvi visuomenės veikėja tokios srityse kaip: genocidas, karas Irake ir Afganistane, terorizmas, karo nusikaltimai žmogiškumui, moterų ir vaikų teisės buvusioje Jugoslavijoje, Šri Lankoje, Centrinėje Amerikoje, Irane, Irake, Indijoje, vietinių gyventojų teisės, miškų apsauga, atsinaujinanti energetika, mirties bausmė ir kt. Gavusi daugybę apdovanojimų už aktyvią veiklą socialinėje srityje.

Donatella Versace (gimė 1955 m. gegužės 2 d.) – italų mados kūrėja, dizainerė, kompanijos „Versace Group“ viceprezidentė, žymiojo dizainerio Giovanni Versace sesuo. Užsiima labdaringa veikla. Jos citatos: “Kūrybingumas gimsta iš idėjų konflikto”, “Aš visuomet aviu aukštakulnius, nes be jų jaučiuosi kaip nuoga”, „Mada yra ginklas, kurį gali panaudoti, kai tau reikia“, „Moterys turi pasitikėti savimi, nes jos turi daugybę sugebėjimų. Mes galime pasiekti daugybės įvairių dalykų, kurių negali vyrai. Manau, kad moterys yra stipresnės“.

 

David Beckham (gimė 1975 m. gegužės 2 d.) – buvęs anglų futbolininkas, žaidęs Mančesterio „United“, Madrido „Real“, Anglijos nacionalinėje rinktinėje ir kt. Turi daugybę apdovanojimų, vienas geriausių FIFA futbolininkų, taip pat vienas geriausiai apmokamų.  Taip pat žinomas kaip mados ikona, reklamuoja įvairius produktus. Vedęs Victoria Beckham ir turi 4 vaikus. Užsiima labdaringa veikla. Jo citatos: „Aš esu labai užsispyręs žmogus. Manau, tai padėjo man daryti karjerą. Taip pat tai kažkiek man ir trukdo. Aš žinau, kad jei nusistatysiu sau, kad galiu kažką padaryti, net jei žmonės sakys, kad negaliu, aš tai pasieksiu vis tiek“, „Aš visuomet norėjau vaikų, kuriuos galėčiau pasiimti į darbą ir dėl jų patirti tai, ką patiriu. Taigi turėti 3 berniukus futbolininkui -  tikras svajonės išsipildymas“, „Aš turiu žmoną, 4 vaikus, tėvus, vis dar turiu senelius ir 3 tikrai gerus draugus. Tai viskas, ko reikia. Geriau turėti 3 tikrai gerus draugus nei 20 tiesiog draugų“, „Aš esu stiprus žmogus, stiprus šeimos vyras, stiprus vyras žmonai ir stiprus tėvas“, „Kai turi vaikų, tu suaugi – turėjimas vaikų pakeičia pasaulį“, Aš vis dar žiūriu į save ir noriu patobulinti“, „Aš neturiu laiko hobiams. Mano darbas yra man kaip hobis. Tai yra tai, ką mėgstu veikti“.

 

 

Lilly Allen (gimė 1985 m. gegužės 2 d.) – anglų atlikėja ir aktorė.  Gavusi Grammy, BRIT ir MTV apdovanojimus. Jos citata: „Turi pamilti save prieš tai, kad kažkas kitas galėtų tave įsimylėti, turi būti laimingas iš pradžių pats su savimi“.

 

 

Jurgis Baltrušaitis (1873 m. gegužės 2 d. – 1944 m. sausio 3 d.) – lietuvių poetas -simbolistas, diplomatas, vertėjas.

 

Raimondas Katinas (gimė 1953 m. gegužės 2 d.) – lietuvių choro dirigentas, dėstytojas.

 

Artūras Leita (gimė 1969 m. gegužės 2 d.) – Lietuvos karininkas, karo lakūnas, karinių oro pajėgų vadas, brigados generolas, apdovanotas kariuomenės ir valstybiniais medaliais.

 

Artūras Masiulis (gimė 1980 m. gegužės 2 d.) – Lietuvos krepšininkas, žaidė Jonavos „Statyba“, Kauno „Žalgiris“, Vilniaus „Sakalai“, Šiaulių „Šiauliai“ ir kt.

 

 

GEGUŽĖS 3 D.

 

 

Konstantinas III (612 m. gegužės 3 d. – 641 m.) – Bizantijos imperatorius 641 m., valdęs tik 4 mėnesius.

 

Niccolo Machiavelli (1469 m. gegužės 3 d. – 1527 m. birželio 21 d.) – italų istorikas, politikas, diplomatas, filosofas, humanistas, Renesanso laikotarpio rašytojas. Modernaus politikos mokslo pradininkas. Jo vardu atsiradęs terminas „makiavelizmas“ reiškia negatyvią politiką be skrupulų. Žymiausia knyga „Valdovas“. Jo citatos: „Verslininkai yra tie, kurie supranta, kad yra mažas skirtumas tarp problemos ir galimybės, ir yra pasirengę abi jas paversti pranašumu“, „Geriau, kad tavęs bijotų nei tave mylėtų“, „Pirmas būdas nustatyti vadovo protingumą yra pažiūrėti į žmones, kurie šalia jo“, „Yra trys žmonių rūšys: vieni supranta dalykus patys, kiti vertina tai, ką kiti gali suprasti ir treti nei patys supranta, nei kitus vertina. Pirma yra tobula, antra – gera, o trečia – nieko verta.“, „Kuo daugiau smėlio išbyrėjo iš mūsų gyvenimo smėlio laikrodžio, tuo aiškiau galime matyti pro jį“, „Niekad nieko didingo nebuvo pasiekta be pavojaus ir rizikos“, „Su žmonėmis reikia elgtis arba kilniai, arba visiškai juos sunaikinti, nes jie gali atkeršyti už smulkius sužeidimus, o už sunkius negalės“, „Tas, kuris nori, kad jam paklustų kiti, turi žinoti, kaip įsakinėti“, „Ten, kur didelis troškimas, sunkumai negali būti dideli“.

 

Francois Coty (1874 m. gegužės 3 d. – 1934 m. liepos 25 d.) – prancūzų kvepalų kūrėjas, verslininkas. Kompanijos „Coty, Inc“ įkūrėjas. Buvo vienas turtingiausių žmonių Prancūzijoje. Žymiausi jo sukurti kvepalai: L'Aimant 1927, Paris 1922, L’Oeillet France 1914, Cyclamen 1913, Ambre Antique 1905 ir kt. Jo verslo požiūris: “Duokite moteriai geriausią produkciją, kokią galite pagaminti, pateikite ją tobulame buteliuke, gražiame, tačiau paprastame ir nepriekaištingai skoningame, paprašykite už ją protingos kainos ir būsite liudininkai kaip gims tokio dydžio verslas, kokio pasaulis dar nėra matęs.

 

 

Golda Meir (1898 m. gegužės 3 d. – 1978 m. gruodžio 8 d.) – Izraelio politikė, dėstytoja, buvusi Izraelio ministrė pirmininkė. Pirmoji moteris Izraelyje ir trečioji moteris pasaulyje, užėmusi tokį aukštą valstybinį postą (1969 m.). Laikoma Izraelio „geležine ledi“, stiprios valios, tiesiakalbė. Jos citatos: „Tikėk savimi. Sukurk save tokį, su kuriuo būtum laimingas gyventi visą gyvenimą. Pasistenk įpūsti mažas vidines kibirkštėles į dideles pasiekimų liepsnas“, „Buvimas negražia buvo tikras palaiminimas, kuris paskatino mane tobulinti savo vidinius sugebėjimus“, „Tie, kurie nežino kaip verkti iš visos širdies, taip pat nežino ir kaip juoktis iš visos širdies“, „Norėdama būti sėkminga moteris turi dirbti daug geriau nei vyras“, „Pesimizmas yra prabanga, kurios žydas niekad negali sau leisti“.

 

 

Alfred Kastler (1902 m. gegužės 3 d. – 1984 m. sausio 7 d.) – prancūzų fizikas, Nobelio premijos laureatas. Tyrinėjo kvantinę mechaniką, šviesos ir atomų sąveiką, Herco rezonansus atomuose, sukūrė „optinio siurblio“ metodą, kuris prisidėjo prie lazerių ir mazerių teorijų plėtojimo. Taip pat užsiėmė socialine veikla kovoje prieš badą pasaulyje.

 

Bing Crosby (1903 m. gegužės 3 d. – 1977 m. spalio 14 d.) – JAV dainininkas, aktorius, vienas žymiausių XX a. atlikėjų. Padarė didelę įtaką muzikos įrašų industrijai ir kitiems atlikėjams. Taip pat gavęs žymių apdovanojimų kaip aktorius, vienas iš nedaugelio, turintis net 3 žvaigždes Holivudo šlovės alėjoje (už vaidybą, radijo ir audio įrašų veiklą). Populiariausia jo daina Irving Berlin „White Christmas“ – geriausiai parduodamas visų laikų singlas ir yra patekęs į Gineso rekordų knygą (išplatina 100 mln. dainos kopijų).

 

 

 

John Lewis (1920 m. gegužės 3 d. – 2001 m. kovo 29 d.) – amerikiečių džiazo atlikėjas, kompozitorius, pianistas, „Modern Jazz Quartet“ vadovas.

 

 

 

James Brown (1933 m. gegužės 3 d. – 2006 m. gruodžio 25 d.) – amerikiečių muzikantas, laikomas vienu iš funk muzikos tėvų, vienas populiariausių XX a. atlikėjų, dažnai vadinamas soul muzikos krikštatėviu. Jo muzikinė karjera tęsėsi 6 dešimtmečius ir padarė poveikį įvairiems muzikos stiliams. Pelnęs daugybę apdovanojimų, vienas iškiliausių visų laikų atlikėjų. Užsiėmė socialine ir labdaringa veikla: jaunimo švietimo, karo Vietname, patriotiškumo, juodaodžių teisių, narkotikų priklausomybės ir kt. srityse. Jo citatos: „Dėkoju Dievui už visus palaiminimus“, „Vienas dalykas, kuris gali išspręsti daugelį tavo problemų yra šokis“, „Plaukai yra pirmas dalykas, dantys – antras. Plaukai ir dantys. Jei žmogus juos turi, jis turi viską, ko jam reikia.“, „Aš mąsčiau kaip Mozė iš Biblijos. Tuomet patekau į kalėjimą. Tuomet pradėjau galvoti kaip Jobas, kuris kantriai laukė ir tapo turtingiausiu žmogumi, kadangi pasitikėjo Dievu“, „Kartais tu kovoji taip sunkiai, kad išmaitintum savo šeimą, bet pamiršti, kad juos reikia pamaitinti ir kitu būdu – dvasiniu maistu. Visiems to reikia“, „Padėk sau kad galėtum padėti kažkam kitam“, „Jėzus pasakė: mylėkite vieni kitus. Išmokau tai daryti ir išmokau gerbti ir vertinti bei dėkoti už tai, ką turiu“, „Gyveni tik vieną kartą“, „Negali mokyti gyventi kitų, jei pats gyveni taip pat“.

 

 

 

 

Chuck Baldwin (gimė 1952 m. gegužės 3 d.) – amerikiečių politikas, rašytojas, radijo laidų dalyvis, baptistų bažnyčios pastorius, laikosi konservatyvių krikščioniškų vertybių remiantis Biblija: pasisako už blaivybę ir nerūkymą, laiko homoseksualumą iškrypimu, o abortų legalizavimą nacionaliniu holokaustu.

 

Christina Hendricks (gimė 1975 m. gegužės 3 d.) – JAV aktorė, išgarsėjusi vaidmeniu seriale: „Reklamos vilkai“. Laikoma viena gražiausių, tobulos figūros (smėlio laikrodžio formos) moterų JAV ir pasaulyje.

Cheryl Burke (gimė 1984 m. gegužės 3 d.) – amerikiečių šokėja ir manekenė, du kartus iš eilės laimėjusi televizijos šou „Dancing with the stars“, daugkartinė šokių konkursų čempionė.

 

 

 

 

Boguslavas Radvila (1620 m. gegužės 3 d. – 1669 m. gruodžio 31 d.) – Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didikas, valstybės veikėjas, gynė LDK nuo Maskvos, globojo protestantus.

 

Vincas Čepinskis (1871 m. gegužės 3 d. – 1940 m. rugpjūčio 22 d.) – lietuvių fizikas, fizikos ir fizikinės chemijos pradininkas Lietuvoje (parašė pirmuosius vadovėlius), dėstytojas, profesorius, Vytauto Didžiojo universiteto rektorius, 1920-1922 m. Steigiamojo seimo narys, švietimo ministras. Rūpinosi Vilniaus universiteto atgaivinimu 1918 m. Vienas iš Gamtos-matematikos fakulteto įkūrėjų.

 

Romualdas Murauskas (1934 m. gegužės 3 d. – 1979 m. gegužės 23 d.) – lietuvių boksininkas, daugkartinis Lietuvos ir TSRS čempionas, Melburno olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtojas 1956 m.

 

Domantas Sabonis (gimė 1996 m. gegužės 3 d.) – lietuvių krepšininkas, Arvydo Sabonio sūnus, žaidžia jaunimo komandoje Malagos „Unicaja“.

 

 

GEGUŽĖS 4 D.               

 

Bartolomeo Cristofori di Francesco (1655 m. gegužės 4 d. – 1731 m. sausio 27 d.) – italų kilmės instrumentų gamintojas, laikomas pianino išradėju. Iki šių laikų yra išlikę 3 jo pianinai, pagaminti 1720-1726 m. Juos galima pamatyti muziejuose Niujorke, Romoje ir Leipcige.

 

William H. Prescott (1796 m. gegužės 4 d. – 1859 m. sausio 28 d.) – amerikiečių istorikas, vienas žymiausių XIX a. istorikų. Specializavosi Ispanijos istorijoje.

John Hanning Speke (1827 m. gegužės 4 d. – 1864 m. rugsėjo 15 d.) – Britanijos Indijos armijos karininkas, atlikęs tris ekspedicinius žygius į Afriką ir atradęs Viktorijos ežerą. Jo vardu pavadintas kalnas Ugandoje.

Hosni Mubarak (gimė 1928 m. gegužės 4 d.) – buvęs Egipto prezidentas.

Maynard Ferguson (1928 m. gegužės 4 d. – 2006 m. rugpjūčio 23 d.) – kanadiečių džiazo muzikantas, grupės lyderis, improvizatorius. Sugebėjo groti labai aukštam registre trimitu.

 

 

 

 

Audrey Hepburn (1929 m. gegužės 4 d. – 1993 m. sausio 20 d.) – britų aktorė, filantropė. Laikoma trečia iškiliausia scenos legenda moterimi Amerikos kino istorijoje. Taip pat laikoma viena gražiausių (natūralaus grožio) visų laikų moterų. Yra laimėjusi Tony, Akademijos, Emmy, Grammy, BAFTA apdovanojimus. Dirbo UNICEF organizacijoje savanore Afrikoje, Pietų Amerikoje, Azijoje. Apdovanota prezidentiniu medaliu už darbą UNICEF geros valios ambasadore. Jos filmai: „Romos atostogos“, „Sabrina“, „Pusryčiai pas Tifanį“ ir kt. Jos citatos: „Aš tikiu rožine spalva, tikiu, kad juokas geriausiai degina kalorijas, tikiu bučiniais, daugybe bučinių. Tikiu buvimu stipria, kai viskas atrodo blogai. Tikiu, kad pačios laimingiausios merginos yra ir pačios gražiausios. Tikiu stebuklais“, „Kad turėtum gražias akis, ieškok gero kituose. Kad turėtum gražias lūpas, kalbėk tik mielus žodžius. Kad turėtum gražią eiseną, eik žinodamas, kad niekad nesi vienas“,  „Tikrasis moters grožis atsiskleidžia ne moters veide, bet sieloje“, „Moters grožis turi būti matomas iš jos akių, nes tai durys į jos širdį“, „Gali daugiau pasakyti apie žmogų iš to, ką jis kalba apie kitus, nei iš to, ką kiti apie jį sako“, „Metams bėgant supranti, kad turi dvi rankas: vieną tam, kad padėtum sau, kitą tam, kad padėtum kitiems“.

 

__

 

Chris Tomlin (gimė 1972 m. gegužės 4 d.) – amerikiečių šiuolaikinės krikščioniškos muzikos atlikėjas, lyderis, dainų kūrėjas. JAV yra pardavęs beveik 30 mln. krikščioniškos muzikos įrašų. Žymiausios jo dainos: „How Great Is Our God“, „Jesus Messiah", "Amazing Grace (My Chains Are Gone)“, „Our God“ ir kt. Metų atlikėjas 2006, 2007 ir 2008 m. Gavo Grammy apdovanojimą už geriausią šiuolaikiškos krikščioniškos muzikos albumą 2012 m.

 

 _

 

 

Jurgis Savickis (1890 m. gegužės 4 d. – 1952 m. gruodžio 22 d.) – lietuvių rašytojas modernistas, diplomatas.

 

Vilija Aleknaitė Abramikienė (gimė 1957 m. gegužės 4 d.) – lietuvių politikė, Seimo narė.

 

Valdemaras Chomičius (gimė 1959 m. gegužės 4 d.) – buvęs lietuvių krepšininkas, treneris, daugkartinis čempionas.                                                                                                              

 

Artūras Jomantas (gimė 1985 m. gegužės 4 d.) – lietuvių krepšininkas, žaidžia Vilniaus „Lietuvos rytas“ komandoje.

 

 

GEGUŽĖS 5 D.

 

 

Karlas Marksas (1818 m. gegužės 5 d. – 1883 m. kovo 14 d.) – vokiečių filosofas, ekonomistas, sociologas, istorikas, žurnalistas, socialistas. Jo darbai ekonomikos srityje padėjo pagrindą dabartiniam supratimui apie darbą ir jo santykį su kapitalu. Žymiausios knygos: „Komunizmo manifestas“ ir „Kapitalas“. Jo teorijos vadinamos marksizmu – žmonių visuomenė progresuoja per klasių kovą (konfliktas tarp savininkų klasės (buržujų), kurie kontroliuoja gamybą ir nieko neturinčios darbo klasės (proletarų), kuri teikia savo darbą pagaminti produkcijai). Jis pavadino kapitalizmu „buržujų diktatūrą“. Teigė, kad kapitalizmą pakeis nauja sistema – socializmas, kurioje nebus klasių (komunizmas). Viena įtakingiausių asmenybių istorijoje, ypač XX a. susiformuojant Sovietų sąjungai 1922 m. ir Kinijos liaudies respublikai 1949 m. Iš marksizmo išsivystė leninizmas, stalinizmas maoizmas ir kt.

_

Kim Lyons (gimė 1973 m. gegužės 5 d.) – amerikiečių atletė, sporto trenerė, fitneso modelis, parašė knygą „Tavo kūnas, Tavo gyvenimas“.

_

Craig David (gimė 1980 m. gegužės 5 d.) –  žydų kilmės anglų dainų kūrėjas ir atlikėjas, 12 kartų nominuotas Britų muzikos apdovanojimams. Pasaulio sveikatos organizacijos geros valios ambasadorius prieš tuberkuliozę.

 

 _

 

Henry Cavill (gimė 1983 m. gegužės 5 d.) – britų aktorius ir modelis. Vaidino filmuose: „Grafas Montekristas“, „Tristanas ir Izolda“, „Žvaigždžių dulkės“, Nemirtingieji“.

 

Adele (gimė 1988 m. gegužės 5 d.) –  anglų dainininkė, dainų kūrėja, gavusi daugybę apdovanojimų, viena žymiausių atlikėjų moterų. Rengia labdaringus koncertus, užsiima labdaringa veikla. Jos citata: „Aš kuriu muziką ne akims, bet ausims“.

 

 _

 

Hannah Davis (gimė 1990 m. gegužės 5 d.) – amerikiečių manekenė, Ralph Lauren, Blue Label, Victoria Secret reklaminis veidas.

__

Jurgis Šaulys (1879 m. gegužės 5 d. – 1948 m. spalio 18 d.) – Lietuvos Nepriklausomybės akto signataras 1918 m., valstybės ir visuomenės veikėjas, diplomatas, puoselėjo lietuvių kalbą.

 

Robertas Poškus (gimė 1979 m. gegus 5 d.) – lietuvių futbolininkas, Lietuvos nacionalinės rinktinės puolėjas,  2003 m. geriausias Lietuvos futbolininkas.