Gimtadienis.info

Daugybė idėjų

DOVANOS GIMTADIENIO PROGA

 

Artėjant Jums brangaus žmogaus gimtadieniui užduotis „Sugalvoti, išrinkti, surasti gimtadienio dovaną“ gali atrodyti neįveikiama. Tačiau turime Jums gerą žinią: „Tobula gimtadienio dovana – misija ĮMANOMA“.

 

7 PATARIMAI, KAIP IŠRINKTI TOBULĄ GIMTADIENIO DOVANĄ:

 

1. Kokie jubiliato pomėgiai?

Apgalvokite įvairius variantus: kokią muziką mėgsta, kokias knygas (žanrus, autorius) skaito, galbūt pamišęs dėl naujausių technologijų (iPad, iPhone), galbūt mėgsta meną ir kūrybą, gal sporto fanatikas arba sirgalius, o gal žaidžia stalo žaidimus, o gal kažką kolekcionuoja... Jei pažįstate jubiliato pomėgius, dovaną surasti nebus sunku! Na, o jei apie juos dar nežinote, nebijokite lyg tarp kitko paklausti.

 

2. Kokį maistą mėgsta gimtadienio kaltininkas?

Jei prie daiktinės dovanos, norite dar pridėti ir kažką skanaus, tuomet reikėtų žinoti, ką gi gimtadienio kaltininkas mėgsta: šokoladą, zefyrus, saldainius, sūrius, vytintą dešrą, sultis, dar kažką? Galima sudėti skanumynų krepšelį. Juk visiems malonu gauti kažką skanaus...Jei nežinote, ką tiksliai jis/ji mėgsta, vėlgi – išdrįskite paklausti, pasidomėti.

Chocolate Strawberry Cakes

3. Koks jubiliato charakteris?

Čia kalbama apie gimtadienio kaltininko charakterį. Kartais tai susiję su lytimi: vyrams patinka praktiškos dovanos, moterims – romantiškos, tačiau tikrai ne visuomet. Tiesiog pabandykite apibūdinti jubiliatą 3 epitetais iš šių: praktiškas, jausmingas, aktyvus, protingas, linksmas, meniškas, originalus, taupus, svajoklis, žingeidus, vadovaujantis, elegantiškas, stileiva.

 

4. Kokia jubiliato finansinė padėtis?

Galbūt gimtadienio kaltininkas šiuo metu patiria finansinius sunkumus, gal turi skolų. Tuomet kad ir kaip materialistiškai atrodys Jūsų gimtadienio dovana, tačiau sutikite – geriausia dovanoti tiesiog pinigus – grynuosius, o ne daiktus ar dovanų čekius.

 

5. Kokie jubiliato būtinieji poreikiai?

Čia panašu į pinigus, bet daug labiau panašu į gimtadienio dovaną – praktišką ir reikalingą. Jei žinote, kad jubiliatui reikalingi puodai, keptuvė ar virtuvinė tarka, kodėl nepadovanojus jų? Jei nežinote, ko reikia – nebijokite paklausti, pasidomėti, tai palengvins ir Jūsų kančias:)

 

6. Ar turi naminį gyvūnėlį?

Kai kurie žmonės savo augintinius myli labiau negu patys save,  o įvairios gyvūnų priežiūros priemonės, žaisliukai ir t.t. kainuoja nemažai, tad padovanodami dovanėlę augintiniui (mielas ar praktiškas dalykėlis iš gyvūnų parduotuvės), sutaupysite gimtadienio kaltininkui pinigų ir be galo jį/ją pradžiuginsite.

Grey Kitten

7.  Rankų darbas VS. pirktiniai daiktai

Kai kuriems žmonėms nėra svarbūs pinigai, brangūs daiktai, jiems nepatinka šiuolaikinis komerciškumas, jie vertina natūralumą, rankų darbo dovanas, mielas smulkmenėles ar net ir galėtų visai apsieiti be dovanų. Taigi dovana gimtadieniui galėtų būti paprastas nuotraukų koliažas ar rankų darbo atvirukas, nesvarbu dydis ir vertė, bet tai bus pati geriausia dovana gimtadieniui, kuri palies jubiliato širdį, nes bus pagaminta ir padovanota iš visos širdies...

 

 

DAR APIE GIMTADIENIO DOVANAS

 

Šiek tiek istorijos, kaip atsirado dovanos ir dovanojimo tradicijos

 

Dovanos ir dovanojimo tradicijos atsirado prieš mūsų erą, Senovės Romoje, kuomet buvo priimta dovanoti simbolines dovanas imperatoriui, linkint sėkmės, išreiškiant ištikimybę ir meilę (rom. étrennes, strenae). Ši tradicija vėliau išplėtojo į specialių dovanų dovanojimą, siekiant gauti paslaugą ar padaryti įspūdį: įprastos dovanos būdavo drabužiai, auksiniai ar sidabriniai daiktai.

Krikščioniškosios dovanų atsiradimo istorijos šaknys siekia Biblijos laikus prieš mūsų erą. Kai kūdikėlis Jėzus gimė Betliejaus mieste Judėjoje, Rytų šalies išminčiai pamatė užtekant Jo žvaigždę ir nuvyko Jo pagarbinti. Atvykę ir radę kūdikėlį Jėzų su Jo motina Marija, Rytų išminčiai (Kasparas, Melchioras ir Baltazaras) Jį pagarbino ir atidengė savo brangenybių dėžutes bei davė Jam dovanų: aukso, smilkalų ir miros.

Daug vėliau, jau mūsų eros XIX a. pr. atsirado dovanos ir dovanojimo tradicijos Kalėdų proga. Vėliau atsirado dovanos ir kitomis progomis. Šiais netinio amžiaus laikais, atsiranda naujų dovanų idėjų, naujų dovanojimo formų. Viena tokių – dovanos internetu. Tai paprasta, greita, tuo pačiu parodo dėmesį ir meilę jubiliatui.

 

Dovanos reikšmė

 

Daugumoje tautų dovanos ir keitimasis dovanomis simbolizuoja gerą valią, harmonijos siekį ir malonų ryšį su žmogumi, kuriam dovanojama dovana. Dovanos gali būti bet kokie materialūs ar nematerialūs dalykai, kurie suteikia laimės jas gaunančiajam. Tai meilės, draugystės, dėkingumo, pagarbos, džiaugsmo išraiška. Dovanų dovanojimas puikus būdas parodyti, kad Jums rūpi šis žmogus.

Vakarų kultūrai būdinga dovanas gimtadienio ar kita proga gražiai supakuoti ir įteikti drauge su atvirute, kurioje įrašytas specialus palinkėjimas tai progai, jubiliato ir dovanojančiojo vardai.

 

Kinų kultūroje raudonas dovanų popierius, į kurį vyniojamos gimtadienio dovanos, simbolizuoja sėkmę ir geriausius laimės linkėjimus jubiliatui.

Dovanos ir dovanojimo tradicijos Japonijoje yra beveik tapusios meno šaka. Dovanos įpakuojamos į kvadrato formos audeklą, skiriant didelį dėmesį ne tik dovanos kokybei, bet ir pakavimo detalėmis. Dovanos pakuotė japonams ne mažiau svarbi nei pati dovana. Rankų darbo sudėtingi lankstiniai (origami) ir kaspinai yra laikomi dovanomis iš visos širdies, dėl to šių dalykų dovanojimui skiriamas itin didelis dėmesys.

Madagaskare įprastos dovanos gimtadienio ar kita proga yra lambos (austiniai šaliai) išausti ir sukomponuoti su medžiagomis iš įvairių audinių: medvilnės, šilko, medžio žievės, palmės lapų. Dovanojamos lambos simbolizuoja draugystę ir manoma, kad net jei audinys pasensta ir nublunka, draugystė, kurią įkūnija lamba, tęsis amžinai.

Dovanojimo priežastys gali būti pačios įvairiausios: galbūt dovanojame dovanas iš pareigos, galbūt dėl to, kad vertiname vienas kitą, galbūt dėl to, kad norime kažką gauti mainais, galbūt norime kažkam padėti sunkiu metu, o gal tiesiog norime paversti pasaulį geresne vieta gyventi...Juk laimė yra duoti, o ne gauti. Norėdami gauti laimės, turime suteikti ją kitiems. Norėdami gauti džiaugsmo, turime duoti jį kitiems, o norėdami jį išlaikyti, turime paskleisti jį...

Dovanodami dovanas jaučiamės gerai, praturtiname kito gyvenimą, pasirūpiname kitu. Žmonės, kurie nustoja dovanoti dovanas gimtadienio ar kita proga savo draugui, vyrui/žmonai, mamai/tėčiui praranda labai svarbius socialinius ryšius, kadangi tie, kas yra Tavo žmonių, kuriems reikia dovanoti dovanas, sąraše, yra svarbūs Tavo gyvenime. Dovanoti dovanas yra didžiulis malonumas, reiškiantis, kad kažkuo rūpiniesi, kažkas Tau rūpi ir Tu kažkam rūpi.

Origami Swan

 

Gimtadienio gėlės

 

Labai svarbus vaidmuo teikiant dovanas gimtadienio proga tenka gėlėms. Gėlių dovanojimas rodo Jūsų teigiamas emocijas ir jausmus jubiliatui: meilę, prisirišimą, švelnumą, atsiprašymą, palaikymą, pagarbą. Gimtadienio gėlės dovanojamos visame pasaulyje, tačiau skirtingos gėlės skirtingose kultūrose gali turėti skirtingą prasmę.

Graikai buvo pirmieji, kurie pastebėjo dovanojamų gėlių prasmingumą. Raudonos rožės dovanojimas simbolizuoja meilę. Saulučių dovanojimas gali išreikšti nekaltybę ir grožį. Magnolijos reprezentuoja atkaklumą ir drąsą. Geltonų tulpių dovana – laimės ir džiaugsmo išraiška.

Gėlių spalvos taip pat turi reikšmę. Raudonų gėlių dovanos išreiškia aistrą, baltos spalvos – nekaltybę, oranžinės – kūrybingumą ir šilumą, violetinės – dvasingumą, ištikimybę ir taurumą.

Bouquets 262 © Zara Dalrymple

 

Ką padovanoti gimtadienio proga?

 

Dovanų ieškojimas, dovanų idėjų generavimas, dovanų pirkimas, pakavimas ir dovanojimas vyksta ištisus metus: dovanos gimtadienio proga, dovanos metinių proga, dovanos Kalėdų proga, dovanos Motinos ir Tėvo dienos proga, dovanos mokytojo dienos proga, dovanos Valentino dienos proga, atsiprašymo dovanos, padėkos dovanos, staigmenos ir t.t. Šis sąrašas galėtų būti begalinis.

Ir kaskart mes mąstom, ką padovanoti gimtadienio ar kita proga, intensyviai ieškome dovanų idėjų. Gal reikėtų smagios dovanos, o gal ekstremalios dovanos? Gal juokingos dovanos, o gal romantiškos dovanos? Gal linksmos dovanos arba mielos dovanos? O gal visgi originalios geros, ypatingos dovanos – staigmenos gimtadienio proga? Gal dovanos internetu, o gal dovanų kuponas (čekis)?

Kad ir kokią dovanų idėją pasirinktume, svarbiausia, kad tai būti tobula dovana jubiliatui, kuri papuoš jo veidą didžiule šypsena ar netgi pasitenkinimo šūksniu, bet tikrai ne trumpu ir automatišku: „Ačiū“.

family hug

Dovanos gimtadienio proga nebūtinai turi būti materialios, apčiuopiamos. Galima dovanoti dėmesį, laiką, energiją - sutvarkyti namus tėvams, paruošti vakarienę mylimam vyrui, padaryti masažą žmonai, pagelbėti bendradarbiui.

 

Taip pat skaitykite:

 

Dovanos gimtadienio proga vyrams

 

Dovanos gimtadienio proga moterims

 

Dovanos vaikams gimtadienio proga

16 gimtadienio dovanos

18 gimtadienio dovanos

50 gimtadienio dovanos

60 gimtadienio dovanos