Gimtadienis.info

Daugybė idėjų

GIMTADIENIO DOVANOS

 

Idėjų, ką padovanoti gimtadieniui, rasite šio skyriaus smulkesniuose skyreliuose. O apie dovanų dovanojimo ir priėmimo etiketą kalbame čia. 10 aktualių klausimų, kurie gali iškilti kiekvienam,  ieškančiam dovanos, dovanojančiam, priimančiam dovaną. Juk nesinori nuliūdinti ar įžeisti kito žmogaus.

 

Dovanos gimtadienio proga vyrams

Dovanos gimtadienio proga moterims

Dovanos vaikams gimtadienio proga

 

10 KLAUSIMŲ APIE GIMTADIENIO DOVANŲ ETIKETĄ

 

1. Ar tinka gimtadieniui dovanoti pinigus arba dovanų čekį?

Dovanų čekis yra tinkama gimtadienio dovana. Pinigus tinka dovanoti, kai tikrai žinome, jog jubiliatui jie reikalingi ir jis apsidžiaugtų juos gavęs. Kitu atveju vertėtų pasukti galvą ir paieškoti įdomesnės gimtadienio dovanos, nes dovanoti pinigus – lengvas darbas, nusimetant nuo savęs atsakomybę pagalvoti apie jubiliatą.

 

 

2. Ar galima klausti jubiliato, ko jis norėtų dovanų?

Pirmiausia, pagalvokite apie tai, ko jis/ji norėtų, ką mėgsta. Galbūt sugalvosite, nes tai akivaizdu. Kraštutiniu atveju, kai jau nieko nebesugalvojate, tuomet atsargiai paklauskite. Gera idėja būtų „aplinkiniai“ klausimai – ne tiesiog „Ko norėtum gimtadienio dovanų?“, bet „O kokias gėles tu labiausiai mėgsti?“ ir pan.

Gifts boxes

 

3. Ar jubiliatas turėtų žinoti, kiek kainavo Jūsų dovana?

Jubiliatas neturėtų žinoti gimtadienio dovanos kainos, dėl to nuimkite visas etiketes (arba nukirpkite tą vietą, kur įrašyta kaina) ar kainų lipukus nuo dovanojamo daikto. Išimtis – dovanų čekiai. Taip pat, jei dovanojate brangų daiktą, kurį galima grąžinti į parduotuvę ir manote, kad jis gali nepatikti jubiliatui (nesate dėl to tikras), tuomet prie dovanos pridėkite pirkimo čekį.

 

4. Ar galima pačiam prašyti, kad Tau padovanotų tam tikrą daiktą ar pinigų gimtadieniui?

Tau būtų nemandagu ir negražu. Negalima versti svečių atverti savo pinigines ir dovanoti kažkokią nustatytą sumą pinigų arba prievarta pirkti kažkokį daiktą. Tai privers juos išleisti Jūsų gimtadieniui daugiau nei norėtų, ir jie dėl to bus tikrai nelaimingi. Nebent jie patys iš anksto Jūsų paklaus, ko norėtumėte dovanų, tuomet galite kukliai pasakyti.

Rich Crocodile with Funny Money and Cash Currency

 

5. Ar kitam žmogui turime dovanoti ne mažesnės vertės daiktą nei jis mums padovanojo?

Neturime galvoti apie pinigus ir dovanos vertę. Dovanos vertė neturi būti didesnė ar mažesnė už tą, kurią gavome mes. Turime dovanoti patį mieliausią ir geriausią daiktą, kuris galėtų patikti jubiliatui ir telpa mūsų nusistatyto dovanos biudžeto rėmuose.

 

 

6. Jei Jums padovanojo skanėstų, šokolado ir pan., ar reikia jais pavaišinti visus svečius?

Jūs neprivalote vaišinti visų svečių savo dovanomis:)

Life is like a box of chocolates....you never know what you're gonna get

 

7. Gavus dovaną, ar tinka ją išpakuoti iš karto?

Dovaną reikėtų išpakuoti gimtadienio vakarėlio metu, kad dovaną įteikęs žmogus galėtų pasidžiaugti jubiliato reakcija pamačius dovaną, suprasti, kad ji jam/jai patiko.

 

 

8. Ar galima perdovanoti nepatikusią gimtadienio dovaną?

Negalima, nes vieną kartą Jus vis tiek „pričiups“, kad dovana jau kažkur matyta...Tuomet nežinosite, kur dėtis iš gėdos ir suprasite, kad geriau jau būtų buvę visai nenešti jokios dovanos nei perdovanoti savo seną dovaną.

 

 

9.  Jei dovana nepatiko ir nuvylė, ar privalu vis tiek ja džiaugtis?

Dovana yra dovana, o „dovanotam arkliui į dantis nežiūri“, taigi turime parodyti mandagumą ir dėkingumą, būtinai padėkoti už dovaną, kad ir kokia ji būtų, ir nusišypsoti.

Smile !

 

10.  Ką daryti, jei jubiliatas sako, jog nenori jokių gimtadienio dovanų?

Jei esat pakviestas į gimtadienio vakarėlį „Be dovanų“, tai patartina neišsišokti ir neatsinešti dovanos, pirmiausia, nesmagiai pasijus tie, kurie tikrai atėjo be dovanų, antra – juk to pageidavo pats jubiliatas. Kad nugalėtumėte nesmagumą ateiti tuščiomis rankomis, galite atsinešti kažką skanaus: saldainių, vaisių, tortuką arba smulkių dovanėlių jubiliato vaikams (žaisliuką, šokoladuką ir pan.).

 

Daugiau susijusių temų:

7 patarimai, kaip išrinkti tobulą gimtadienio dovaną

16 gimtadienio dovanos

18 gimtadienio dovanos