Gimtadienis.info

Daugybė idėjų

 VAIKŲ GIMTADIENIAI: 1-ASIS VAIKO GIMTADIENIS

First Birthday

1-asis vaiko gimtadienis – labai svarbi šventė tiek tėveliams, tiek vaikučiui. Rekomenduojama planuoti neilgą šventę (apie 1-1,5 val. trukmė), geriausia po vaiko popiečio miego.

 

1-ieji vaikų gimtadieniai: bendros idėjos

First Birthday Cupcake

Vaikų gimtadienio dekoracijos

Patalpas galima papuošti vaiko pirmosiomis nuotraukomis, kuriose matytųsi kaip jis per šiuos metus augo. Nuotraukas galima priklijuoti ant spalvoto popieriaus, įrėminti ir pakabinti ant sienos chronologine tvarka.

Vaiko žaislus galima sudėti kambario centre, taip pat galima pagaminti plakatą „Laimingo 1-ojo gimtadienio“ ir pakabinti prie įėjimo. Po plakatu ateinantys gimtadienio svečiai gali pasirašyti arba parašyti geriausius savo linkėjimus mažyliui.

Kambarį taip pat galima puošti balionais ir kaspinėliais, tačiau susprogus balionui reikia nepamiršti iš karto surinkti visas smulkias daleles, kurios gali būti pavojingos mažiems vaikams.

 

Vaikų gimtadienio veikla

Happy First Birthday

Kad vaikų gimtadieniai nepraeitų liūdnai ir tyliai, vertėtų pasiruoši keletą veiklų svečiams:

  1. Lipdymas iš spalvoto valgomo plastilino (spalvota marcipanų masė) – duokite visiems svečiams po gabalėlį, kad nusilipdytų sau po gaminį atminimui.
  2. Kartoninių rėmelių dekoravimas – iškirpkite iš kartono rėmelius ir duokite kiekvienam svečiui, kad dekoruotų juos su lipdukais, blizgučiais, spalvotu popieriumi, folija ir pan. Nufotografuokite kiekvieną svečią su Jūsų vaiku ir įdėkite nuotraukas į rėmelius atminimui.
  3. Jei dalyvauja mažesnių svečių, duokite jiems dėžučių, siūlų kamuoliukų ir kt., kad galėtų sumeistrauti kažką bendro.

 

 

1-ieji vaikų gimtadieniai pagal tematiką

Untitled

1. Vaivorykštės

Vaikų gimtadienio dekoracijos

Kambarį galima papuošti spalvingais balionais ir kaspinėliais, spalvotomis lemputėmis arba ant langų uždėti skirtingų spalvų celefono popierius, kad visas kambarys būtų pilnas įvairiausių spalvų.

Ant stalo padėkite didelius popieriaus lapus ir kreideles, kad vaikai galėtų piešti. Vaivorykštę galima pagaminti iš spalvoto popieriaus ar kartono ir priklijuoti prie sienos priešais vaišių stalą.

 

Vaikų gimtadienio veikla

Mažieji svečiai gali spalvinti knygutes su kreidelėmis, pieštukais, flomasteriais. Taip pat galima eiti į lauką ir kreidelėmis piešti ant šaligatvio.

Kita įdomi veikla – valgomų karolių gaminimas iš spalvotų vaisių.

Padarykite vaivorykštės buteliukus žaidimui – supilkite skirtingus skysčius sluoksniais (aliejų, vandenį, alkoholį ir t.t.) ir kiekvieną jų nudažykite maistiniais dažais skirtinga spalva. Duokite vaikams buteliukus žaisti, tik nepamirškite užklijuoti buteliuko viršų, kad „vaivorykštė“ neišsipiltų ant grindų.

Jei lauke šviečia saulė, galite patys "pasigaminti" vaivorykštę.

Rainbow Doodle Birthday Cake Sliced

 

2. Zoologijos sodas

Vaiko gimtadienio dekoracijos

Daugybė žaislų-gyvūnų, paskleistų po kambarį, pakabinkite gyvūnų formos balionų. Ant grindų ar takelio prie įėjimo galima kreidelėmis pripiešti/priklijuoti iškirptų iš popieriaus gyvūnų pėdų įspaudų, vedančių prie pagrindinių durų, stalo ir pan.

Kiekvienam svečiui galima duoti užsidėti kokio nors gyvūno ausis.

 

Vaiko gimtadienio veikla

Galima gaminti gyvūnų figūrėles iš kempinių, arba tėveliai gali padaryti iš kempinės gyvūno formą ir duoti vaikui merkti ją į dažus ir daryti atspaudus bei tokiu būdu kurti paveikslėlius.

Jei gimtadienyje dalyvauja vyresni vaikai, galima gaminti gyvūnų kaukes – duokite vaikams popieriaus, klijų ar lipnios juostos, žirkles, kartono, sagų, blizgučių, flomasterių, kreidelių ir pan., kad jie dekoruotų norimą gyvūno kaukę.

Safari Animals Theme

 

3. Guminiai ančiukai

Vaikų gimtadienio dekoracijos

Puikiai tiktų švęsti šį gimtadienį lauke, su vandeniu, baseinėliu ar kubilu, tačiau galima švęsti ir namuose.

Pagrindinės spalvos būtų geltona, mėlyna, balta ir oranžinė, permatoma. Tokių spalvų galėtų būti balionai ir kaspinėliai, staltiesė, indai, servetėlės, įrankiai.

Ant grindų galima pripiešti/iškirpti iš geltono popieriaus ir priklijuoti anties pėdų įspaudų. Gimtadienio aplinką papuoškite guminėmis antytėmis, antklodėmis su burbulais. Taip pat galima surasti antytės formos kempinę, ją merkti į geltonus dažus ir prianstpauduoti ant balto popieriaus, kurį iškabinti ant sienų, stalo ir t.t. Galima iškirpti iš popieriaus daug geltonų antyčių ir jas pakabinti gimtadienio šventimo erdvėje.

Prie įėjimo pakabinkite dušo užuolaidas, paruoškite voneles su vandeniu, baseinėlius, primeskite į juos spalvotų kamuoliukų, balionų, guminių antyčių.

Svečiai į gimtadienio vakarėlį galėtų atvykti su maudymosi chalatais, pasiruošę maudynėms arba persirengę antytėmis. Atvykusiems svečiams galima dalinti maudymosi kepuraites, šlepetes, antytės formos muiliukus ir pan.

 

Vaikų gimtadienio veikla

Galima gaminti ančiukus iš baltų ir geltonų kojinių, klijuoti plunksnas, akis ir snapą iš putų). Taip pat galima lipdyti iš valgomo plastelino (marcipanų masės) antytes. Žinoma, įvairių formų burbulų pūtimas.

Duck pond game

 

4. Meškiukai

Vaiko gimtadienio dekoracijos

Paskleiskite namuose pliušinius meškiukus. Kambario kampe padarykite meškino „urvą“ (iš rudo popieriaus), jame pridėkite žaislų, kad vaikai galėtų „urve“ žaisti.

Kiekvieną svečią paraginkite atsinešti į vakarėlį bent po vieną meškiuką. Prie kiekvieno svečio atsinešto meškiuko galite pritvirtinti balionus. Kad svečiai labiau įsijaustų į meškinų rolę, jiems galima prie nugaros pritvirtinti didelį rudą bumbulą – „uodegą“ ir uždėti meškino ausis.

 

Vaiko gimtadienio veikla

Medaus karolių gaminimas – duokite vaikams pasigaminti valgomus karolius iš pūstų kviečių su medumi.

Taip pat galima gaminti meškino ausis ir uodegą iš rudo pūkuoto kailio. Vaikai gali spalvinti knygeles su meškučiais arba karpyti meškiukus iš popieriaus ir kartono ir juos dekoruoti.

Teddy Bear Family in Picnic Basket

 

4. Mikės Pūkuotuko gimtadienis

_

Vaikų gimtadienio dekoracijos

Vyraujančios spalvos geltona, šviesiai violetinė, mėlyna, rožinė, žalia, raudona. Oranžinius balionus galima išpiešti juodu markeriu (tigro dryžius). Rožiniai balionai atspindės paršelį. Balionus galima susegti į puokštes kaip gėles (žali ilgi balionai kaip koteliai, spalvoti balionai kaip gėlės žiedlapiai).

Patalpas galima papuošti medžių, saulės, debesų iškarpomis. Personažų žaislinėmis kopijomis papuoškite alinką.

Nepamirškite bičių avilio (molinė puodynė su apvaliomis skylutėmis). Galite pripiešti bičių, taip pat pakabinti iškirptų bičių kambaryje. Ant stalo galite padėti medaus statinaitę, gėlių.

Takelius, įėjimus galite pripiešti/priklijuoti Mikės Pūkuotuko pėdomis. Gražiai atrodys pastoviai pučiami burbulai (burbulų mašina).

Winnie the Pooh & Friends.... +4 in Comments

Vaikų gimtadienio veikla

Paruoškite skardinę, kuri savo forma panašios į medaus statinaites, pridėkite į jas geltonų ir juodų želė saldainių arba guminukų. Lai svečiai spėja, kiek „bičių“ yra statinaitėje. Arčiausiai teisingo atsakymo būsiantis svečias laimi skardinę, pilną saldumynų.

Svečiams duodamas balto lapo popierius ir flomasteriai. Popierius priklijuojamas virš galvos ir kiekvienas piešia pasirinktą Mikės Pūkuotuko ar jo draugų personažą.

Svečiai gali gaminti valgomus karolius iš pūstų kviečių su medumi ir saldymedžio. Kita gimtadienio veikla – knygelių su Mike Pūkuotuku spalvinimas. Taip pat galima sugalvoti keletą smagių klausimų apie Mikę Pūkuotukų ir suorganizuoti viktoriną su prizais, atitinkančiais tematiką.