Gimtadienis.info

Daugybė idėjų

„Senovės civilizacijos“

"Aztecs", detail

„Senovės civilizacijos“ – tai vaiko gimtadienis, kuris ne tik ypatingas, įdomus, bet ir...šviečiamasis.

Gimtadienio dalyviai – vaikai, su tėvelių pagalba pasirenka gimtadienio vakarėlio vaidmenį – atkurti labiausiai dominančios senovės civilizacijos gyventoją.

 

Pavyzdžių galėtų būti daug ir įvairių, bet viso vakarėlio esmė tokia:

  • Kiekvienas gimtadienio dalyvis (vaikas) pasirenka jį dominančią senovės civilizaciją (pačios žinomiausios senovės civilizacijos: Persija, Senovės žydai (semitų gentys), Hetitai, Bizantija, Akadai - Šumerai, Senovės Egiptas, Egėjo civilizacija, Mezoamerika (majai, actekai, toltekai, olmekai), Senovės Peru, Indo slėnio civilizacija, Senovės Graikija, Senovės Kinija, Senovės Indija, Mesopotamija, Senovės Roma).

indian summer

  • Tėveliai drauge su vaikais turėtų pasidomėti pasirinkta senovės civilizacija ir sužinoti kiek galima daugiau tos civilizacijos faktų, gyvenimo papročių ir kitų įdomybių.
  • Tėveliai padeda vaikams parinkti tinkamą gimtadienio aprangą, kad gimtadienio vakarėlio metu vaikas kuo vaizdingiau pristatytų pasirinktos civilizacijos gyventoją (tam pasitelkite fantaziją ir galimybes). Jei, pavyzdžiui, nuspręsite pristatyti Persijos kultūrą - reikės ryškesnių spalvų ir puošnesnių drabužėlių - geriausiai šilko tekstūros violetinių, ryškiai žalių ar geltonų, galite pasipuošti ir garsiuoju turbanu).
  • Gimtadienio metu nebūtina specialiai rodyti senovės istorijos žinių ar mintinai mokytis faktų, visiškai užtenka, kad vaikas tiesiog sugebėtų trumpai pristatyti savo „kilmę“.

Egyptian pyramids

  • Su šia tematika galima susieti ir gimtadienio dovanas: kiekvienas gimtadienio dalyvis (vaikas) gali pasiruošti savo padarytą dovanėlę gimtadienio kaltininkui (pavyzdžiui, spalvingą knygelę, susijusią su tuo kraštu, piešinį, ar kokį daiktą, kuris primintų apie šį „istorinį“ vakarą).

 

Norint gerai ir turiningai praleisti vakarą, nereikia būti dideliu istorijos žinovu ar labai besidominčiu senovės civilizacijomis ir išsilavinusiu žmogumi. Tokio vaikų gimtadienio tikslas yra ne tik padaryti jį įdomiu ir smagiu, bet ir skatinti vaikus domėtis senovės istorija, kuri, taip spalvingai pateikta, gali dar labiau žadinti vaikų smalsumą ir domėjimąsi aplinkiniu pasauliu.

 

 _

 

_

 

Daugiau įdomių gimtadienio idėjų

Gimtadienio pramogų organizatoriai

Norite gimtadienio aprašymo Jūsų sugalvota tema, kurios čia nerandate? Susisiekite